Tenis 27. května 2018   16:36  |  redakce

Roland Garros: Prvé kolo konečnou pre Kovalíka, Kližan ide ďalej!

Martin Kližan postúpil do druhého kola Roland Garros / TASR
Slovenský tenista Jozef Kovalík v pozícii kvalifikanta neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Napriek sľubnému úvodu prehral na parížskej antuke s desiatym nasadeným Španielom Pablom Carrenom Bustom 6:4, 1:6, 5:7, 6:7 (5).

Aj vlani pri premiére v hlavnej súťaži stroskotal hneď na úvodnej prekážke.
Kovalík začal proti vlaňajšiemu semifinalistovi US Open odvážne, tlačil ho z forhendu a prvý set získal vďaka brejku v deviatom geme vo svoj prospech. Druhé dejstvo bolo jasne v réžii Španiela, ktorý zlepšil servis a obmedzil počet nevynútených chýb. Na začiatku tretieho setu viedol Kovalík 2:0, Španiel však bleskovo vyrovnal a v koncovke slávil úspech. V tajbrejku štvrtého setu mal Kovalík náskok 5:3, no Carreno Busta získal potom štyri body v rade a vybojoval si postup do 2. kola.

Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole si na parížskej antuke v pozícii kvalifikanta poradil so Srbom Láslom Djerem 7:6 (5), 4:6, 7:6 (6), 6:1. Jeho ďalším súperom bude domáci Francúz Gael Monfils nasadený ako číslo 32.