Tenis 08. května 2018   15:37  |  redakce

Rozhodla sa: Dominika Cibulková odchádza zo Slovenska. Tu našla nový domov

Slovenská tenistka zmenila adresu trvalého bydliska / Instagram Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková už pred rokom zvažovala, že zmení trvalé bydlisko. Ako sa teraz ukázalo, pred pár týždňami tak aj urobila. Kde našla nové útočisko?

"Človek stále nad zmenou rozmýšľa. Prize money sa síce zdania v krajine, kde sa turnaj hrá, ale doma zasa zdaňujem príjmy z reklamy či sponzoringu," povedala minulý rok naša najúspešnejšia tenistka. Napriek tomu, že Peter Sagan, Dominik Hrbatý, či Daniela Hantuchová majú trvalé bydliská v daňovom raji v Monaku, Cibulková sa rozhodla pre Dubaj.

Ako píše portál FAKT24, slovenská tenistka našla nový domov v luxusnom Dubaji. Dôvodom je zrejme aj to, že tu platila obrovské odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne, rádovo v stovkách až tisíckach eur. Podľa najnovšieho výpisu z obchodného registra je však už nejaký ten čas Dominika obyvateľkou Dubaja. Tam má trvalý pobyt a apartmán by mala vlastniť v komplexe Palazzo Versace. 

Dvojizbový apartmán tam pritom vyjde na približne 1,3 milióna eur. Či si ho Dominika kúpila, alebo si ho iba prenajíma nie je isté. Ona však zmenu adresy absolútne netajila a povedala, prečo sa tak rozhodla. "Kedže ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch, alebo počas prípravy, v Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu," povedala pre portál sportky.sk úspešná Slovenka na margo svojho nového trvalého bydliska.

Témy: tenis, Dubaj
Ďalšie články
Reklama
Reklama