Futbal 27. dubna 2018   15:18  |  redakce

Iniesta oznámil svoj koniec v FC Barcelona, hrať bude mimo Európy

Iniesta sa chystá na odchod z Barcelony. / tasr/ap
Španielsky futbalista Andres Iniesta nebude v nasledujúcej sezóne pokračovať v FC Barcelona. Katalánsky tím sa jeho kapitán rozhodol opustiť po šestnástich sezónach, pričom v kariére by podľa španielskych médií mal pokračovať v Číne. Svoje rozhodnutie oznámil na piatkovej tlačovej konferencii.

Kariéra čoskoro 34-ročného stredopoliara by údajne mala pokračovať v klube Čchung-čching Tang-taj Li-fan, záujem o jeho služby prejavil aj Manchester City. Hráč však prestup do tímu anglického majstra dementoval. "Zatiaľ ešte nechcem hovoriť, kam povedú moje kroky. Rozhodnem sa po skončení sezóny. Prezradiť môžem iba to, že to bude mimo Európy," vyhlásil Iniesta, ktorý sa na tlačovej konferencii neubránil slzám.

"Chcem oznámiť, že táto sezóna je pre mňa posledná v FC Barcelona. Toto rozhodnutie vo mne zrelo dlhý čas, radil som sa aj s rodinou, všetko som dôkladne zvážil. Bolo pre mňa cťou obliekať dres najlepšieho klubu na svete dlhých 22 rokov," dodal Iniesta.

Na Camp Nou prišiel z Albacete, keď mal dvanásť rokov, a získal v drese "Barcy" zatiaľ 31 významných trofejí. Na dosah má ďalšiu, keď Barcelona môže prísť o titul v španielskej lige len pri zhluku nečakaných výsledkov. Okrem toho sa Iniesta vyprofiloval na lídra národného tímu, s ktorým v roku 2010 vyhral titul majstra sveta a dvakrát triumfoval na európskom šampionáte (2008, 2012).

Témy: prestup
Ďalšie články
Reklama
Reklama